17. 7. 2022
Registrace na Jihlavský půlmaraton 2022 je otevřena!

V tradičním termínu, tedy druhou zářijovou neděli, se v Jihlavě uskuteční sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten odstartuje v pravé poledne 11. září 2022 z Masarykova náměstí. Elektronické přihlášky jsou již otevřené. Veškeré informace lze najít na www.jihlavskypulmaraton.cz.

Běžcům nabídneme certifikovanou trať podle pravidel Mezinárodní asociace atletických federací IAAF a prize money pro nejrychlejší vytrvalce. Trať bude zcela shodná, jako v minulých letech.

Prezence registrovaných závodníků proběhne v pátek 11. září od 15 do 18 hodin na Masarykově náměstí v Jihlavě. Hlavní závod na 21 096 m bude vypsán nejen pro jednotlivce, ale přihlásit se budou moct také dvou (2 x 10,548 km) a čtyřčlenné týmy (4 x 5,274 km).

Organizátory akce jsou spolek Sliby – Chyby a Statutární město Jihlava. Závod podporuje Kraj Vysočina. Závod se uskuteční za dodržení všech aktuálních hygienicko-bezpečnostních doporučení vlády ČR.

Charitativní běh se letos poběží pro Viktorii

V rámci doprovodného programu Jihlavského půlmaratonu odstartuje také rodinný závod na 1,2 kilometru. Rodinného běhu se mohou zúčastnit libovolně složené týmy, ve kterých však vždy musí být zastoupen minimálně jeden dospělý a jedno dítě do 15 let.

Letos se poběží pro šestiletou Viktorii, která se svojí rodinou bydlí na Vysočině. Viktorie se narodila jako zdravé miminko. Postupem času se ale přestala po motorické stránce vyvíjet. Lékaři jí stanovili diagnózu spinální muskulární atrofie. Sama nedokáže chodit, ale díky léčbě a rehabilitaci se už může posadit a najíst. Její rodiče ale stále pracují na zlepšení jejího zdravotního stavu a s tím jí právě i běžci mohou pomoci. Výtěžek z rodinného běhu bude věnován na její rehabilitaci.

Až poběžíte, myslete na Viky. Na to, že vytrvalost a úsilí jsou velkými vlastnostmi této malé holčičky. A tím, že poběžíte, velmi pomůžete. Za pomoc všem moc děkujeme.

Cena předsedy Senátu Parlamentu České republiky pana Miloše Vystrčila

Novinkou je cena předsedy Senátu Parlamentu České republiky pana Miloše Vystrčila pro nejmladšího účastníka Rodinného běhu a pro nejstaršího účastníka půlmaratonu v kategorii jednotlivců.

Rodinný běh startuje v 10.30 hodin v neděli 11. září na Masarykově náměstí. Prezence závodníků se uskuteční tentýž den od 8 do 9 hodin ráno, také na jihlavském náměstí.
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor